29.10.2007

Jandarma cezaevinden çekiliyor

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin cezaevlerinin dış güvenliğinin jandarmadan alınarak, bakanlık personeli tarafından sağlanacağını açıkladı. Yaklaşık 20 bin jandarmanın cezaevlerinin dış güvenliğini sağladığını belirten Bakan Şahin...(daha)


29.10.2007

Katil Çiçek faşistleri koruyor!

(28.10.07) - Kürdistan’da yaşanan çatışmaların ardından tırmandırılan şovenizm kaygı verici bir düzeye ulaştı. Her gün ellerinde bayraklarla sokağa çıkan kalabalıkların ardından, başta Kürt halkı olmak üzere her türden toplumsal...(daha)


29.10.2007

Adana’da gözaltı terörü!

(29.10.07) - Ülke genelinde estirilen faşist, şovenist histeri dalgasıyla beraber ilerici, devrimci kişi ve kurumlara yönelik saldırılar da yoğunlaştı. Birçok kurum basıldı, devrimci, demokrat kişiler gözaltına alındı. Son...(daha)


29.10.2007

Karasu: Kürtler her yerde ayağa kalkmalı

Türk Genelkurmay Başkanı’nın katliam yeminine tepki göstern KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, “Büyükanıt eğer Kürtleri tarihten sileceğini sanıyorsa yanılıyor” dedi. Türk devletinin tüm saldırılarının altında Kürtlerin...(daha)


28.10.2007

Barzani: Bölgede Kürtsüz istikrar olmaz

Türkiye’yi kendileriyle doğrudan görüşme yapmaya çağıran Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani, sadece askeri çözüm dayatılırsa, taraf olmayacaklarını kaydetti. Barzani, ‘’Kürt sorununa çözüm olmaksızın, bölgede istikrar...(daha)


28.10.2007

KCK: Cumhuriyet yol ayrımında

Türk Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın açıklamalarını ‘’katliam yemini’’ olarak değerlendiren Koma Civaken Kurdistan (KCK), ‘’Bu ırkçı, imhacı politikada ısrar, Türkiye Cumhuriyeti devletini bir yol ayrımına getirmiş...(daha)


28.10.2007

DTP'den 'Arabulucu oluruz'a yalanlama

DTP Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, ''Kayıp 8 asker ile ilgili olarak basında çıkan 'Arabulucu olabiliriz' biçiminde beyanat verdiğimiz haberleri doğru değildir'' dedi. Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, "arabulucu"...(daha)


28.10.2007

Eskişehir’de kurumlardan ortak açıklama!

(28.10.07) - Bugün saat 13.00’de Eskişehir Halkevi’nde DİSK, EBTO, EHP, EMEP, Halkevleri, İHD, KESK, ÖDP, TKP ve TMMOB adına ortak bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kurumlar adına yapılan açıklamada; “Bizler...(daha)


28.10.2007

Kabazlı köylüleri otel önünde eylem yaptı

Bir yıldır köylerine kurulmak istenen katı atık bertaraf tesisine karşı eylemler yapan Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kabazlı köylüleri, Kaz dağlarında yaşanan yıkımı ptotesto etmek ve bölge halkına destek olmak amacıyla...(daha)


28.10.2007

Gülen konferansında 24 bildiri sunuldu

Londra'da, önceki gün başlayan 'Dönüşüm Geçiren İslam Dünyası ve Gülen Hareketinin Bu Sürece Katkıları' konulu konferans, Londra Üniversitesi Afrika Araştırmaları Enstitüsü'nde (SOAS) devam etti. TBMM AB Komisyonu Başkanı ve...(daha)


Toplam 296 içerik. 31 - 40 arası sonuçlar gösteriliyor.