21.02.2013

PYD ile ÖSO arasındaki anlaşmanın şifreleri - Fehmi Taştekin

Saatler Suriye’nin Cezire bölgesinde bir Arap-Kürt savaşına ayarlanmışken 17 Şubat’ta Demokratik Birlik Partisi (PYD) ile Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yerel kanadı arasında bir anlaşma imzalandı. 11 maddelik anlaşmanın tarafları...(daha)


21.02.2013

Çözüm manevrası! – Hüsnü Mahalli

İlk sinyal Suriye muhalefetinin lideri Muaz El-Hatip'ten gelmişti El-Hatip 28 Ocak'ta Paris'te 'Esad yönetimiyle görüşmeye hazırız' dedi. Muhalefette kavga çıktı; ama Moskova, Washington ve Tahran el-Hatip'e destek verdi. Şimdi...(daha)


19.02.2013

AKP, Ortadoğu’da batıya hizmet ediyor

AKP Hükümeti’nin iktidara geldiğinden bu yana en çok övündüğü alanlardan biri kuşkusuz dış politika. “Komşularla sıfır sorun” sloganıyla yola çıkan ‘Yeni Osmanlıcılık’ politikasından elde kalan; neredeyse tüm komşularla...(daha)


12.02.2013

Karayılan: Bizimle görüşmelerine gerek yok

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, Türk hükümetinin kendileriyle herhangi bir görüşme yapmadığını belirterek, bir görüşme taleplerinin de olmadığını söyledi. "Önder Apo bizi temsil ediyor ve yeterlidir de" diyen...(daha)


11.02.2013

Meydanlar siyah siyaset gri - Fehmi Taştekin

ran Meclisi geçen pazar Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ile Meclis Başkanı Ali Laricani arasında dramatik bir kavgaya sahne oldu. Biri ‘muhafazakâr popülizmi’, diğeri deyim yerindeyse ‘düzenin prensipler dairesi’ni temsil...(daha)


08.02.2013

Değişen Arap iklimi ve Hamas

Hamas lideri Halid Meşal, dün BBC'ye verdiği özel mülakatta, örgütünün Şam'dan ayrılışından söz ederken, Suriye ve İran ile aralarına mesafe koydıklarını vurgulamış ve yıllardır çatışmalı olduğu rakip Filistin örgütü El Fetih...(daha)


08.02.2013

İmralı’da “pişen aş”a Suriye’de “su katmak”… - Cengiz Çandar

Türkiye’nin hemen dibindeki bir noktada iki aydır süregelen ve son iki haftadır şiddetlenmiş olan çatışmalar, “İmralı Süreci”ni yoldan çıkartacak bir potansiyele sahip ama Türkiye’de pek kimse –şimdilik- bu konunun farkında...(daha)


07.02.2013

Belayid suikastı: İslamcı-laik geriliminde yeni perde – Ceyda Karan

Muhammed Bouazizi’nin kendini yakarak Arap isyanlarının kıvılcımını çaktığı Kuzey Afrika ülkesi Tunus, Orta Doğu coğrafyasında iki yıldır yaşanan altüst oluşta hep ‘olumlu’ sembol oldu. Diktatörlük rejimlerinin birbiri ardına...(daha)


05.02.2013

‘Paris cinayeti çözülmeyecek’

Gazeteci Cevdet Aşkın’a göre Kürt sorununda çözüm değil tasfiye hedefleniyor Başbakan Erdoğan çözüm konusunda samimi mi, yoksa silah bıraktırma üzerinden kendi “barışı”nı mı dayatıyor? Soruların yanıtı, Paris suikastıyla...(daha)


05.02.2013

Suriye'de çözüm adımları

Suriye konusunda çözüm girişimleri hızlandı. Barış yönünde önemli adımlar atılırken; Mısır, İran ve Türkiye’nin yeni bir girişim başlatacağı ve buna Suudi Arabistan’ın da dahil olabileceği açıklandı.Suriye’de yaklaşık 2 yıldır...(daha)


Toplam 2523 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Sonraki > Son >>