22.02.2013

Berfo Ana'nın büyük davası – Ali Topuz

Büyük davacılardan biri daha göçtü. Berfo Ana, 105 yıllık ömründe 33 yıl gece gündüz hak aradı. Oğluna kavuşma hakkı, dirisine bile değil, ölüsüne. “Benim çocuğumun mezarını bana versinler. Ben de beraber gireyim.” Aradığı...(daha)


22.02.2013

İmralı bir yana Kürtler Araplarla savaş istemedi – Fehim Taştekin

Demokratik Birlik Partisi’ni (PYD) Rojava’da yani ‘Batı Kürdistan’da PKK’nın izdüşümü olarak gören ezberci ve resmi bakış açısı Suriyeli Kürtlerin bütün manevralarını İmralı ya da Şam’dan biliyor. Kürtlerin stratejisi şimdiye dek...(daha)


21.02.2013

Rus basınından özetler

Rus medyasında öne çıkan başlıklar... Novıye İzvestiyaİktidar partisi vekilleri istifa etti İktidardaki "Birleşik Rusya" partisi milletvekilleri Anatoli Lomakin ve Vasili Tolstopyatov, ABD'de gayri menkul sahibi...(daha)


21.02.2013

Satılık oy, satılık demokrasi... – Nilgün Cerrahoğlu

İtalya’da hafta sonu (24-25 Nisan) seçim var. Son kullanım tarihi geçmiş bir politikacı gözüyle bakılan Berlusconi’nin siyasete geri dönüşü kampanyanın en belirleyici yanı oldu. Ekonomik kriz ve Merkel Avrupası’nın baskıları bir...(daha)


21.02.2013

İngiltere basınından özetler

Financial Times yazarı David Gardner, Batı'nın Suriyeli muhalifleri silahsızlandırmada gönülsüz davranmasının Suriye'deki kaosu daha da büyüttüğünü yazıyor. Yazıda özetle şöyle deniyor: "Geçen sonbaharda Suriye'deki dağınık...(daha)


21.02.2013

Sinop'un hesabı – Özgür Mumcu

Memleketimizde kendiliğinden Sinop ve Samsun’dakine benzer bir eylemin olacağına inanmak zor. Milli ve dini hassasiyet bahanesiyle yapılan eylemlerin gerisinde her zaman eylemcileri koruyup kollayan bir güç aramak gerek....(daha)


21.02.2013

PYD ile ÖSO arasındaki anlaşmanın şifreleri - Fehmi Taştekin

Saatler Suriye’nin Cezire bölgesinde bir Arap-Kürt savaşına ayarlanmışken 17 Şubat’ta Demokratik Birlik Partisi (PYD) ile Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yerel kanadı arasında bir anlaşma imzalandı. 11 maddelik anlaşmanın tarafları...(daha)


21.02.2013

Çözüm manevrası! – Hüsnü Mahalli

İlk sinyal Suriye muhalefetinin lideri Muaz El-Hatip'ten gelmişti El-Hatip 28 Ocak'ta Paris'te 'Esad yönetimiyle görüşmeye hazırız' dedi. Muhalefette kavga çıktı; ama Moskova, Washington ve Tahran el-Hatip'e destek verdi. Şimdi...(daha)


21.02.2013

Alman basınından özetler

Suriye'de şiddet, Güney Kıbrıs'taki ekonomik durum ve Almanya'da Federal İdare Mahkemesi'nin basın özgürlüğüne ilişkin kararı, bugünkü Alman basınında öne çıkan yorum konularını oluşturuyor. Hamburg’da yayımlanan Die Zeit...(daha)


20.02.2013

Rus basınından özetler

Rus medyasında öne çıkan başlıklar... Rusya'da yayımlanan belli başlı günlük gazetelerin bugünkü manşetleri şöyle: Nezavisimaya Gazeta Mayın>temizleme çalışmaları Çeçenistan ve İnguşetya'daki mayınların temizlenmesi için...(daha)


Toplam 19540 içerik. 11 - 20 arası sonuçlar gösteriliyor.