19.02.2013

Gazetecinin örgütlenmesi sendikaların da sorunu – Atilla Özsever

DİSK’e bağlı Basın-İş Sendikası, 15 Şubat’ta gazetecilerin örgütlenmesiyle ilgili bir çağrı yaptı. Daha doğrusu bir grup gazeteci, DİSK Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda meslektaşlarını Basın-İş’te örgütlenmeye çağırdı....(daha)


19.02.2013

Derdimiz Darwinistler mi? – Can Dündar

Bilim Bakanı ne iş yapar? Kamu adına, bilimsel gelişmeye fon yaratır değil mi? Türkiye’nin Bilim Bakanı, Akşam’da “Darwinistler”i eleştirmiş: “Darwin’i inanç haline dönüştürmeyin. Bilimle inanç arasında fark var” demiş: “Bir...(daha)


19.02.2013

Şu işkencecinin işine bak – Ali Topuz

Çırpınmaya, kurtulmaya çalışırken dört kişi ellerini, ayaklarını sıkıca tutar. Bir kişi gövdesine sarılır. Bir kişi kafasına yapışmış, sabit durmasını sağlamaya uğraşır. İki kişi çenesini birbirinden ayırma gayretindedir. Bir...(daha)


19.02.2013

'Bombacı Öğretmen'in öğrencisinden mektup – Koray Çalışkan

Yusuf Demir genç ve idealist bir öğretmen. Bir süre Tunceli’de çalışıyor. Eşi İstanbul’da. Atama istiyor, üç yıl önce tayini Avcılar Firuzköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na çıkıyor. Birinci sınıflardan başlıyor. Her öğrenciyle...(daha)


18.02.2013

Avrupa basınından özetler

Avrupa basınından seçtiğimiz yorumlar Kıbrıs’ta başkanlık seçiminin ardından son durum, Suriye’de gelinen nokta, 20’ler Grubu’nun Moskova bulaşması ve at eti skandalı kapsamında. İsviçre gazetesi Neue Züricher Zeitung,...(daha)


18.02.2013

Rus basınından özetler

Rusya'da yayımlanan belli başlı günlük gazetelerin bugünkü manşetleri şöyle: Rossiyskaya GazetaPutin G-20 toplantısında konuştu Rusya Devlet Başkanı Putin G-20 zirvesinde yapmış olduğu konuşmasında küresel mali krizin...(daha)


18.02.2013

Alman basınından özetler

Bugünkü Alman basınından seçtiğimiz yorumlar, Güney Kıbrıs'taki devlet başkanlığı seçimi, Almanya'daki at eti skandalı ve sona eren Berlin Film Festivali kapsamında kaleme alınmış. Neue Osnabrücker Zeitung, Güney Kıbrıs’ta...(daha)


18.02.2013

Tarih ‘militan’ gazetecileri de yazacak – Ayça Söylemez

1800’lü yılların ortası, İstanbul. Aslında öğretmen olan Ali Suavi, gazeteciliğe Muhbir’de çalışarak adım attı. Yayınladıkları yazılar hükümeti kızdırınca 1867’de çıkan emirnameyle gazete bir aylığına yasaklandı. Emirnamede,...(daha)


18.02.2013

Yağmalanan ülke Suriye – Fehim Taştekin

Halep'te çok sayıda fabrika yağmalandı, makineler yurtdışında satıldı. Bazı işadamları yağmadan korumak için fabrikalarını Mısır 'a taşıdı. Kimi malları çalıp satarken kimileri dağıttı. Esad rejiminin zulmünü yaşamış, ağır bir...(daha)


18.02.2013

'Hat-trick' emekliliği! - Uğur Vardan

Hükümetten 'Çalışan kadın'a müjde: Çocuk sayısına göre emeklilik yaşı kademeli olarak düşürülecek. Böylece kadınlar da 'asli' yerine, yuvasına dönecek! Geçen haftaki ‘Çoğalırken azalmak’ yazısında Başbakan’ın giderek takıntıya...(daha)


Toplam 19540 içerik. 41 - 50 arası sonuçlar gösteriliyor.