18.02.2013

İslami monşerlere büyük ihtiyaç var – Kadri Gürsel

Suriye’nin Esad’dan ve Baas rejiminden kurtulup çağdaş bir demokrasiye kavuşmasını birçok insan gibi ben de temenni ediyorum. Ancak “temenni etmek” başka, “realiteyi görmek” başka.Şuraya yazıyorum: Beşar Esad’ın öngörülebilir...(daha)


18.02.2013

'Nasıl bir ülkede yaşıyoruz diye düşünüyorum' – Pınar Öğünç

Haberlerde yok diye ailesi de inanmadı ama Fransa vatandaşı Sevil Sevimli'yle birlikte Seren Özçelik de ceza aldı. Bütün bunlar ne demek? Paris’te bankalar açılacak, hemen kapıda bekleyen bir adam olacak bugün: Erdoğan Sevimli....(daha)


18.02.2013

Yabancıların kazanç transferi 120 Milyar $ - Mustafa Sönmez

İktidar ve iş dünyasının varsa yoksa gözü, içeri giren, girecek dış kaynakta. Maazallah, o akış bir dursa, hayat durur. Onun için ne lazımsa yapılıyor. Sermayeye bu Mevlanavari “gel, ne olursan ol, gel” çağrısı günü kurtarmaya...(daha)


18.02.2013

‘Ekonomik NATO’ - Ergin Yıldızoğlu

Brzezinski’nin The New York Times’daki yorumunda (13/02), artık “Hegemonya Sonrası Çağ”da (“Post-Hegemonic Age”) yaşadığımıza ilişkin, dünyayı ABD-Çin işbirliği merceğinden bakarak değerlendiren savlarını okuyunca, “ustanın”...(daha)


17.02.2013

Bir dönem kapanıyor mu? – Merdan Yanardağ

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Balyoz davasından hükümlü olan ve kalp ameliyatı geçiren E. Orgeneral Ergin Saygun’u önceki hafta hastanede ziyaret etmesi geniş yankı uyandırdı. Yapılan yorumlara ve ziyaretin hemen ardından gelişen...(daha)


17.02.2013

Babalara da süt izni – Özlem Akarsu Çelik

Türkiye'de kadın olmanın, nefes aldığınız her gün mücadele etmek anlamına geldiğini annelik sürecimde daha iyi anladım. İkiz annesi olacağımı öğrendiğim gün, haber için gittiğim adliyede polisin biber gazına maruz kaldım....(daha)


17.02.2013

En doğru bu diye dayatılan yanlışlar – Abbas Güçlü

Hemen her konuda, bize dayatılan yanlışlar var. Örneğin siyasette, sağlıkta ve özellikle de eğitimde. Bakanlık ya da başbakanlık koltuğuna oturan siyasetçiler, her zaman, her şeyin en doğrusunu biliyorlar. Ama bu konuda Milli...(daha)


17.02.2013

Kuşatma altında sanat - Can Dündar

Devlet Tiyatroları’nda “Cyrano de Bergerac”ı izledim.   Şiirsel metni, görkemli dekoru, zengin kostümleri, güçlü oyuncu kadrosu ile baş döndürücüydü. Sabri Esat Siyavuşgil’in harikulade çevirisi, Işıl Kasapoğlu’nun...(daha)


16.02.2013

İstifa ile istifra! - Umur Talu

Medya Tavşanı şapkadan yine kimlik çıkardı. Dedi ki “Türklükten istifa edeceğim”! Sebebi, ki iki dakikada unutur, kimi şöhretin “İmralı süreci”ne destek vermesiymiş. Arkadaşın kara kutusunda ilk kez “istifa” diye bir şey...(daha)


16.02.2013

Kürtler yeni ‘Evren’e onay verir mi? - İnci Hekimoğlu

Önce bazı köşe yazarlarına sızdırıldı, iki yıllık tecridin ardından Öcalan’ın kardeşiyle görüşmesine izin verildi, sonra Adalet Bakanı “Öcalan’ın sürece dahil edilebileceğini” söyledi, hemen ardından Bülent Arınç “belki de şu...(daha)


Toplam 19540 içerik. 51 - 60 arası sonuçlar gösteriliyor.