07.01.2013

Akkuyu Nükleer Santrali'ne protesto

(07.01.13) - Mersin Nükleer Karşıtı Platform (NKP) üyeleri, Mersin'e yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali'ni protesto etti. Grup, ellerindeki pankartlarla Çamlıbel Mahallesi'ndeki Mersin Akkuyu Nükleer Santrali...(daha)


05.01.2013

Her şey 'Büyük Patlama' için: CERN dükkanı kapattı

Dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı olan İsviçre 'deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN), çalışmalarına 2 yıl ara vereceğini açıkladı. CERN'in, çarpıcı keşifler yapılmasını sağlayacak, yüksek enerji...(daha)


03.01.2013

Ubuntu akıllı telefonlarda kullanılacak

Ubuntu işletim sistemi, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere yeniden düzenlendi. Linux tabanlı yazılım, kullanıcıların, bilgisayarlarında çalıştırdıkları yazılımları kişisel bilgisayarlarında da kullanmalarına izin...(daha)


03.01.2013

2012’de doğal ve kentsel çevre talanı hız kazandı

2012 yılı, sermayenin ve onun temsilcisi AKP hükümetinin işçi ve emekçilere yönelik sosyal yıkım politikalarına ve kardeş halklara yönelik savaş ve saldırganlık politikalarına sahne olurken öte yandan bu politikaların...(daha)


31.12.2012

Tarihi yarımadada Radikal'e tehdit

Fatih Belediyesi'nin kentsel yenileme alanında ihaleyi alan firmanın sahibi Radikal muhabirini çekim yapmaması için tartakladı ve tehdit etti. Ayvansaray’da 2005’te Fatih Belediyesi tarafından yenileme alanı ilan edilen tarihi...(daha)


26.12.2012

Bu eşyalarla dinleniyor ve izleniyoruz

Türkiye'de son yıllarda gündem yaratan olaylara neden olan gizli kamera kayıtları, ortam dinlenmesi ve telefon dinlenme olaylarında genellikle ev veya ofis eşyaları tercih ediliyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma...(daha)


18.12.2012

ColdHackers TSK'nin veritabanına sızdı

Kürt internet aktivistleri ColdHacker, Jandarma, Deniz ve Kara Kuvvetleri komutanlıklarının sistemlerine girerek, veri tabanını kopyaladı. ColdHacker tarafından yapılan açılamada her üç komutanlığın veritabanından bilgiler...(daha)


18.12.2012

AİHM'den Ankara'ya "Google" cezası

Türkiye'de internete yönelik sansür ve erişim yasağı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından mahkum edildi. Türkiye 8 bin 500 Euro tazminat ödeyecek. AİHM, sadece bir bloga yönelik karar nedeniyle "Google Sites" adlı...(daha)


18.12.2012

Apple, Samsung telefonların satışını durduramadı

ABD'de bir yargıç, patent haklarını ihlal eden Samsung akıllı telefonların satışının durdurulmasını isteyen Apple'ı reddetti. Ülkede patent hakları davası geçtiğimiz aylarda görülmüş ve bir jüri, bazı Samsung ürünlerinin...(daha)


15.12.2012

İzmir’de nükleer atık skandalı...

Kapitalistler ve devlet elbirliğiyle İzmir’in Çernobili’ni yarattı! İzmir Gaziemir’deki bir kurşun fabrikasıyla ilgili çıkan haberler bir anda nükleer tehlikeyi gündeme getirdi. Olayın Radikal Gazetesi’nde çıkan bir...(daha)


Toplam 1478 içerik. 21 - 30 arası sonuçlar gösteriliyor.