15.12.2012

Zaman’ın ve sermayenin ortak aklı: “Yeni YÖK Yasası’nı istiyoruz!”

Yeni YÖK Yasa Tasarısı’nın meclisin gündemine gelmesi, bütçe görüşmeleri nedeniyle Ocak ayına sarkmış durumda. Fakat tartışmaları sürüyor. Sermaye cephesi bu tartışmalardan tasarı meşrulaştırmak için yararlanmaya çalışıyor....(daha)


02.06.2012

“Anti-kapitalist Müslüman Gençler” üzerine...

Sınıf temelli bir çizgide mücadeleyi büyütmeliyiz! Bu yıl 1 Mayıs alanında alışılmışın dışında bir eylem biçimiyle karşımıza çıkan ve burjuva medyanın da etkisiyle neredeyse 1 Mayıs’ın tüm içeriğini değiştirdiği yönünde bir...(daha)


21.05.2012

1 Mayıs’ın coşkusuyla, Denizler’in yolundan devrim mücadelesini yükseltmeye!

İşçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs, bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlandı. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de 1 Mayıs’ta birçok alanda işçiler, emekçiler ve gençler mevcut...(daha)


21.05.2012

Yaz dönemi üzerine

Bir eğitim-öğretim döneminin daha sona ermesi ile beraber yaz dönemi başlamış bulunuyor. Bu dönemde okulların kapalı olması nedeniyle lise koridorlarındaki mücadele duracak ancak liselilerin mücadelesi elbette tatile girmeyecek....(daha)


21.05.2012

Dershaneler kapanıyorsa açılan ne?

Eğitimde bir dönem daha bitmek üzere. YGS'nin yıkıcı sonuçları hala birçok gencin hayatını karartırken yap-boz tahtasına çevrilen eleme sınavlarında yeni değişiklikler gündeme geldi. Liseli gençliği tek başına üniversiteden değil...(daha)


21.05.2012

YGS 'kalkarken' yeni sınavlar...

Sermaye devletinin sözcüsü Tayyip Erdoğan, Seul'deki Nükleer Güvenlik Zirvesi yolunda burjuva medyanın yayın yönetmenleriyle görüştü. Erdoğan eğitimde dönüşüm hazırlıklarını açıkladı. Üniversiteye giriş sisteminin köklü...(daha)


21.05.2012

Türkiye’de anadil gerçeği - Esenyurt DLB

Dil, insanların düşündüklerini, hissettiklerini, algıladıklarını, kelime ve işaretlerle ifade etme aracıdır. Dil, düşünme, anlama, anlatma, kavrama aracıdır. Dil, bir kültür mirasıdır. Anadil ise, çocuğun başta annesi olmak...(daha)


21.05.2012

Mayıs şehitleri yürünecek yolu aydınlatıyor!

Mayıs bir ezginin sözleri gibi kanlı, kızıl Mayıs. Devrim tarihinden bahsederken Mayıs ayının yeri ayrıdır. Çünkü Mayıs ayında şehit düşenlerle tarihin yazımı değişmiştir. Devrim mücadelesinin yolunda yürümekle kalmayıp On'lar...(daha)


09.04.2012

Yaşamın da kavganın da yarısı biziz... - Z. Eylül

8 Mart'ta mücadele alanlarına! Anaerkil toplum (ilkel komünal toplum) özel mülkiyetin, savaşların, sınıfların, cins ayrımlarının olmadığı bir nitelik taşıyordu. Bu toplumda işbölümü herkesin gücüne ve yeteneğine göre...(daha)


09.04.2012

Gençliğe devrimci baharı kazanma çağrısı... - Genç Komünistler

“Geleceğine sahip çık!” Geride bıraktığımız yıl dünya ölçeğinde kapitalizmin açmazlarının netleştiği, bunun karşısında ise emekçi halkların mücadele ve başkaldırıyı yükselttiği bir yıl oldu. Ortadoğu'da 'Arap baharı' gerici...(daha)


Toplam 177 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Sonraki > Son >>