< Liselilerin Sesi’nin Şubat sayısı çıktı
21.02.2013 - 15:02

DLB’den çağrı!


(21.02.13) – Kartal ve Ümraniye DLB Cumartesi günü eylem ve etkinlikler düzenleyecek.

Devrimci Liseliler Birliği (DLB) çalışanları, faaliyetlerini eylem ve etkinliklerle sürdürüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında Cumartesi günü Kartal’da tırmanan devlet terörüne karşı bir basın açıklaması gerçekleştirilecek. Ümraniye’de ise aynı gün “Liseliler Geleceğini Tartışıyor” başlıklı bir etkinlik düzenlenecek.

Kartal DLB’den çağrı

Ülke genelinde tırmanan devlet terörünün liseli gençliği de hedef aldığı biliniyor. Devrimci liselilere yönelik baskı ve terör sermaye düzeni ve onun polis teşkilatı tarafından kirli yöntemlerle hayata geçiriliyor.

Geçtiğimiz hafta Kartal’da DLB’lilerin evleri aranarak aileleri tehdit edildi. Kartal Devrimci Liseliler Birliği devletin baskı ve terörüne, keyfi engellemelerine, gözaltı ve tacizlerine karşı kararlılığını haykırmak için bir basın açıklaması yapacağını duyurdu

23 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan eylem, saat 16.00’da Kartal CityBank önünde başlayacak.

Ümraniye: “Liseliler Geleceğini Tartışıyor!”

Ümraniye Devrimci Liseliler Birliği, liselerde ikinci dönem önüne koyduğu sınav gündemli çalışmanın ilk adımlarını atmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta sonu sınavların tartışıldığı bir sohbetle başlayan çalışma, “Eşit, parasız eğitim; sınavsız üniversite istiyoruz!” şiarlı bildirilerin dağıtımıyla devam ediyor. Çekmeköy TOKİ Lisesi’nde gerçekleştirilen dağıtımda, öğrencilerle sınav sistemi ve eğitimin paralılaştırılması üzerine sohbet edildi. Ayrıca liseliler 23 Şubat Cumartesi günü saat 15.00’da OSİM-DER’de DLB’nin gerçekleştireceği “Liseliler Geleceğini Tartışıyor” başlıklı etkinliğe davet edildi.

Devrimci Liseliler Birliği Sarıgazi Ticaret Meslek Lisesi’nde de bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. Öncellikle Ticaret Meslek Lisesi’nin çevresine DLB imzalı eşit, parasız eğitim; sınavsız üniversite taleplerinin yazılı olduğu ve sınav, staj sömürüsü, emperyalist savaş gündemlerini işleyen stickerlar yapıldı. Okul çıkışında ise liselilere “Eşit, parasız eğitim; sınavsız üniversite istiyoruz!” başlığıyla, sınavların eleme mantığını eleştiren ve 23 Şubat Cumartesi günü liselilerin buluşacağı etkinliğe çağrı yapan bildirilerin dağıtımı gerçekleştirildi.

Liselilerin Sesi / Kartal-Ümraniye

 


Üste