< Bakan dinlemek akreditasyon ister
21.02.2013 - 14:25

Liselilerin Sesi’nin Şubat sayısı çıktı


(21.02.13) - Liselerde ve dershanelerde devrimci liseliler tarafından yürütülen eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim mücadelesinin sesi olan aylık liseli gençlik dergisi Özgür Bir Gelecek İçin Liselilerin Sesi’nin Şubat sayısı çıktı.

YGS ve LYS’nin yaklaşmasıyla beraber milyonlarca liselinin temel gündemi haline gelen eşitsiz sınav sistemini işleyen derginin son sayısı “Eşit, parasız eğitim! Sınavsız üniversite!” şiarlı kapağıyla liseli gençliğe seslenecek.

Devrimci Liseliler Birliği’nin önümüzdeki süreçte yürüteceği sınav gündemli çalışmada etkin bir biçimde kullanılmayı bekleyen dergide çeşitli illerden lise ve dershane öğrencilerinin yazılarına da geniş biçimde yer verildi. Devrimci liseliler, eşitsiz eğitim ve sınav sistemine karşı liseli gençliğe örgütlenme çağrısı yaptılar.

Liselilerin Sesi’nin yeni sayısında DLB’nin geçtiğimiz ay boyunca yürüttüğü çalışmaların haberleri ile tüm toplumu kesen emperyalist savaş ve Kürt sorunu da ele alındı.

Dergide ayrıca, Küba Devrimi ve devrimin eğitim alanında yarattığı sonuçları ele alan “Eşit, parasız bir eğitim sistemi hayal mi?” başlıklı yazıyla liseli gençliğe Kübalı emekçilerin yarattığı deneyim aktarıldı.

8 Mart çağrısı ve YÖK Yasa Tasarısı üzerine yazıların da yer aldığı derginin arka iç kapak sayfasında ise eğitimde ticarileşme ve antibilimsel uygulamaları anlatan YAB-BAK testi de dikkat çekti.

Liselilerin Sesi


Üste