< Eğitim Sen’den “üniversite” sempozyumu!
31.10.2007 - 14:26

Adana’da gözaltı terörü sürüyor!


(31.10.07) - Son dönemde ülke genelinde artan faşist saldırılar ilerici, devrimci kişi ve kurumlara yönelmiş durumda. Adana’da bu süreç faşist saldırıların yanısıra devlet terörü olarak da kendisini fazlasıyla gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde halkların kardeşliği şiarını yükselten devrimciler ortak bildiri dağıtırken ve afiş yaparken kolluk güçlerinin saldırısına uğramış, vahşice gözaltına alınarak akşama kadar karakolda tutulmuştu. Gözaltına alınanlar akşam saatlerinde savcılığa çıkarılmış, para cezası verilerek serbest bırakılmışlardı.

Bugün sabah saatlerinde faşist saldırılara ve şovenizme karşı yaşasın halkların kardeşliği şiarını yükselten devrimci güçler yine kolluk güçlerinin saldırısına uğradı. Alınteri, BDSP, ÇHKM, DHP, ESP, Mücadele Birliği tarafından hazırlanan afiş ve bildirilerle işçi ve emekçilere seslenen, aralarında 1 BDSP çalışanının da bulunduğu 4 kişi polisin azgın saldırısı sonucu gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Dağlıoğlu Polis Karakolu’nda Güvenlik Şube'ye gönderiler.

Gözaltına alınan devrimciler, "polise mukavemet" ve "izinsiz bildiri dağıtmak" gerekçesiyle yarın savcılığa çıkarılacaklar.

Kızıl Bayrak/Adana

 


Üste