< Meslek liselerinde eşitsizlik sürecek!
31.10.2007 - 15:19

Kurumlardan 3 Kasım çağrısı...


(31.10.07) - KESK, TMMOB, TTB’nin çağrıcısı olduğu 3 Kasım mitingine ilişkin olarak katılımcıların imzasının yer aldığı bir açıklama yapıldı. Türk Eczacılar Birliği, ASMMMO, Deri İş, Hava İş, Liman İş, Petrol İş, TÜMTİS, Türkiye Yazarlar Sendikası, Alevi Bektaşi Federasyonu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu, Devrimci 78’liler Federasyonu, Türkiye Barış Meclisi, Ankara Kadın Platformu, Antikapitalist, Halkevleri, TİHV, PSAKD, 68’liler Dayanışma Vakfı, İHD, Eğitimciler Derneği, ÇHD, Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Eğitim ve Kültür Vakfı, Öğrenci Velileri Derneği, Ankara Tunceliler Derneği, KAOS GL’nin imzasının bulunduğu açıklamaya ayrıca siyasi partilerden DTP, EMEP, HAK-PAR, ÖDP, SDP, SHP ve TKP imza attı. Gençlik örgütlerinden ise Emek Gençliği, Geleceğimizi İstiyoruz Gençlik Girişimi, Öğrenci Kolektifleri, SBF Öğrenci Derneği, TÜM-İGD ve Umut Kooperatifi Öğrenci Muhalefeti metne imza koyarak destek verdi.

Sıhhiye’de geleceğimize sahip çıkacağız!

KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiği söylendi ve “Halkı yoksulluğa ve sefalete mahku eden neo-liberal politikaların, ülkede barış içinde birarada yaşam arzusunu yok etmeye çalışan şovenist histerinin, kültürel, inançsal, kimliksel mozaiğimizi tahrip etmeye çalışan tek tipçi anlayışın geleceğimize yönelik tehditlerine karşı, özgürlükten, eşitlikten, demokrasiden, sosyal adaletten, laiklikten, barıştan ve birarada yaşamda yana toplumsal güçler 3 Kasım’da Sıhhiye Meydanı’nda yan yana gelerek, geleceğine sahip çıkacak” denildi.

Açıklamada ayrıca 3 Kasım mitinginin gündemleri arasında Anayasa tartışmalarının ve SSGSS başta olmak üzere sosyal yıkım saldırılarının yer aldığı vurgulandı.

3 Kasım mitingine katılım çağrısı ile biten açıklamada, 3 Kasım günü saat 10.00’da Hipodrom’da toplanılacağı ve 10.30’da yürüyüşe geçilerek 13.00’de Sıhhiye Meydanı’na ulaşılarak mitingin gerçekleşeceği duyuruldu. 

 


Üste