21.02.2013

“Heyet krizi”, İmralı masası ve şovenist histeri

“İmralı görüşmeleri” süreci, çoktandır adaya gidecek heyet sorununda düğümlenmiş gibi gösteriliyor. Bu tıkanmayı yaratansa AKP şefinin görüşmecilere koyduğu şerhlerdi. Tayyip Erdoğan, görüşme heyeti gündeme geldiğinde...(daha)


12.02.2013

Blackwater’ın yeni evi: Yunan Parlamentosu... / T. Kor

Kerberos’un adı Blackwater olursa güneş ölüme doğar! Yunanistan, kapitalizmin krizini iliklerinde hissetmeye devam ediyor. Yunan burjuvazisi yenilenememenin, yeniden organize olamamanın basıncıyla hırçınlaşıyor, şiddetinin...(daha)


12.02.2013

“Kanlı Pazar” 16 Şubat 1969… / KB

“Dindar nesle” biçilen misyon! Emperyalistlerin bölgesel planlarını sırayla hayata geçirdiği, yerli taşeronların ise uğursuz rollerini büyük bir beceriyle oynadığı günlerde, tarihin sayfaları arasında yer alan bir provokasyon ve...(daha)


12.02.2013

Mısır’da devrimci süreç! / S. Eren

Tahrir Meydanı’nı dolduran yüzbinlerce emekçi, Mahalla’nın genç, enerjik ve mücadeleye susamış işçileri, Ortadoğu’da emperyalizmin “yıkılmaz kalesi” sayılan Mübarek rejmini alaşağı ettiler. Bu devrimci ayaklanma bölgenin...(daha)


12.02.2013

Devlet terörü tırmanıyor, hak ve özgürlükler gasp ediliyor... / KB

Temel hak ve özgürlükler için örgütlü mücadeleye! Türkiye’nin temel hak ve özgürlükler alanında son derece bozuk bir sicile sahip olduğu biliniyor. Bu gerçek, geçtiğimiz günlerde Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) ve İnsan...(daha)


12.02.2013

Karayollarında özelleştirme saldırısı ve gerçekler! / KB

Karayollarının özelleştirilmesine yönelik tartışmalar sürüyor. Recep Tayyip Erdoğan da son yaptığı açıklamalarla tartışmaya katıldı. AKP şefi, karayollarına ilişkin olarak yapılan özelleştirme ihalelerinin iptal edileceğine dair...(daha)


05.02.2013

Emperyalist savaşa, kapitalist sömürüye, faşist baskı ve teröre karşı... / KB

Sınıfın devrimci baharına yürüyoruz! Emperyalist saldırganlığın tırmandığı, Kürt halkına dönük imha ve inkar politikalarının tam bir saldırı furyasına dönüştüğü, işçi sınıfının kalan kırıntı haklarını ortadan kaldırmayı...(daha)


05.02.2013

Sendika üye istatistikleri açıklandı, gasp tablosu netleşti… / KB

Hesaplaşma ve kavgayı yükseltme zamanı! Çalışma Bakanlığı işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin istatistikleri açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda çıkarılan “Sendikalar ve Toplu İş İlişkileri...(daha)


05.02.2013

Katliamcı devlet geleneğine devam! / KB

Geçtiğimiz hafta “Darbeleri Araştırma Komisyonu” tarafından İçişleri Bakanlığı’na sunulan belge ve raporlar bir kez daha sermaye devletinin katliamcı kimliğini açığa çıkardı. Komisyon böyle bir amaç taşımasa da, ortaya çıkan...(daha)


05.02.2013

Irkçı-şoven saldırganlığa karşı mücadeleye! / KB

Ermeniler’in yoğun olarak yaşadığı İstanbul’un Samatya semtinde son birbuçuk ay içinde peş peşe ırkçı saldırılar gerçekleşti. Daha çok savunmasız yaşlı kadınları hedef seçen bu saldırıların Hrant Dink’in ölüm yıldönümüne eşlik...(daha)


Toplam 1211 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Sonraki > Son >>