24.12.2011

Ordunun zorbalığı emekçileri sindiremiyor… - E.Bahri

Tahrir’de direniş sürüyor Amerikancı diktatör Hüsnü Mübarek yönetimine karşı halk isyanı patlak verdiğinde, rejimin tek dayanağı ordu olmuştu. Zira o zaman Mübarek’e bağlı hakim parti, polis, istihbarat, devlet medyası ve...(daha)


15.09.2011

AKP’nin Kuzey Afrika çıkartması…

“Arap Baharı”nı “Karakış”a çevirme hamlesi… (15.09.11) - Tayyip Erdoğan’ın bazı bakanlar ve kalabalık bir kapitalistler topluluğu ile gerçekleştirdiği Mısır, Tunus, Libya gezisi, başlamadan medyatik şova dönüştürüldü. Organik...(daha)


22.05.2011

Arap halklarının direnişi karşı-devrim planlarını bozacaktır! - E. Bahri

Kuzey Afrika’da başlayıp Ortadoğu’ya yayılan halk isyanlarının Arap dünyasında başlattığı yeni dönem, emperyalist/siyonist güçlerle bölgedeki işbirlikçilerini gafil avlamış, bu güçleri, olayları bir süre şaşkınlıkla izlemek...(daha)


12.04.2011

Washington’daki efendinin emrinde... - E.Bahri

Arap dünyasındaki halk isyanları, “bölgenin etkin gücü” olma iddiasındaki işbirlikçi sermaye iktidarının çapını erken bir zamanda deşifre etti. Dinci gericilik odağı AKP hükümeti, bu planı uygulama konusunda “biçilmiş kaftan”...(daha)


09.10.2010

Ekvador’da darbe girişimi püskürtüldü... / KB

Latin Amerika’da ABD emperyalizmine hizmet etmeyi reddeden yönetimlerin askeri darbeyle yıkılması, 20. yüzyılın ikinci yarısında yaygınlaşan faşist bir yöntemdir. Bunun son örneği 30 Eylül’de Ekvador Devlet Başkanı Rafael...(daha)


01.03.2009

Pakistan’da şeriat tehdidi! - E. Bahri

Askeri cuntalar ve emperyalizme tetikçiliğin halklara musallat ettiği bela! Emperyalist orduların işgalinden sonra yeni bir boyut kazanan Afganistan'daki savaş kısa sürede Pakistan'a sıçramış, iki ülkenin sınır bölgeleri fiili...(daha)


16.02.2009

İşgalci militarizmin paranoyaklaştırdığı toplum!.. / E. Bahri

Tel Aviv’deki ırkçı-siyonist rejimin Gazze’yi vuran vahşi saldırısının nedeni olmasa da zamanlaması, İsrail’deki erken seçimlere tiksinti verici bir hazırlıktı. Zira İsrail’de düzenin siyasi arenasındaki partilerin tümü, kan...(daha)


01.03.2008

Kapitalist/emperyalist düzenin efendileri, halkları için çalışan liderlerden nefret ederler… / E, Bahri

Fidel Castro: Devrime adanmış bütün bir ömür! E. Bahri Kübalı yetkilerin açıkladığına göre 1 Ocak 1959’da gerçekleşen Küba Devrimi’nden bu yana Fidel Castro’yu hedef alan fiili saldırı veya saldırı planlarının toplamı 600...(daha)


26.01.2008

Küba seçimleri ve demokrasi... / E. Bahri

İdeologundan akademisyenine, kapitalistinden cellâdına, gazetecisinden üniformalı bekçisine, siyasetçi esnafından bürokratına, kapitalist düzenin artı-değer yağmasından nasiplenen tüm kesimler, seçime dayalı parlamenter sistemi...(daha)


23.12.2007

Emperyalist/siyonist güçlerin izole etmeye çalıştığı Hamas… / E. Bahri

Bush yönetimince muhatap alınmayı talep ediyor! Dinci bir akım/parti gerek özel mülkiyet/ücretli emek sömürüsü karşısındaki tutumu, gerekse de programatik olarak sunduğu toplum projesi açısından anti-emperyalist olamaz. Zira...(daha)


Toplam 15 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-15 Sonraki > Son >>