21.02.2013

“Heyet krizi”, İmralı masası ve şovenist histeri

“İmralı görüşmeleri” süreci, çoktandır adaya gidecek heyet sorununda düğümlenmiş gibi gösteriliyor. Bu tıkanmayı yaratansa AKP şefinin görüşmecilere koyduğu şerhlerdi. Tayyip Erdoğan, görüşme heyeti gündeme geldiğinde...(daha)


19.02.2013

Tunus’ta toplumsal sorunlardan güç alan kitle hareketi / KB

Tunus’ta sol hareketin önde gelen liderlerinden Şükri Belayid’in katledilmesi işçilerin, emekçilerin, gençlerin ve toplumun ilerici kesimlerinin tekrar sokaklara çıkmasını tetikledi. Gerçi Tunus’ta emekçiler iki yıldır sokakları...(daha)


19.02.2013

“İleri Demokrasi” hak ve özgürlükleri tehdit ediyor! / KB

ABD ve AB emperyalistlerinin denetimindeki Birleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen “terör kaynaklarının önlenmesi sözleşmesi”ni Türkiye daha önce imzalamıştı. Sözleşmeyi imzalayan BM üyesi ülkeler, bu sözleşmeyi...(daha)


14.02.2013

“İmralı görüşmeleri” oyalaması devam ederken...

AKP iktidarı dört koldan saldırılarını yoğunlaştırıyor! İmralı’da neler olup bittiği konusundaki belirsizlik sürüyor. “Görüşmeler” süreci tümüyle AKP’nin tekelinde ilerliyor. Kürt hareketinin temsilcileri (ve sürece büyük...(daha)


13.02.2013

İsrail’in Suriye’ye saldırısı ve bölgesel taşeronların kanlı ortaklığı / KB

“Komşularla sıfır sorun”, “bölgesel aktör” gibi şaşalı formülasyonlar sürümden kalkalı bir hayli zaman geçti. Dinci-gerici akımın dış politikası her yanından dökülmeye devam ediyor. Önce Libya’daki emperyalist yıkıma ortak...(daha)


12.02.2013

“Kanlı Pazar” 16 Şubat 1969… / KB

“Dindar nesle” biçilen misyon! Emperyalistlerin bölgesel planlarını sırayla hayata geçirdiği, yerli taşeronların ise uğursuz rollerini büyük bir beceriyle oynadığı günlerde, tarihin sayfaları arasında yer alan bir provokasyon ve...(daha)


12.02.2013

Devlet terörü tırmanıyor, hak ve özgürlükler gasp ediliyor... / KB

Temel hak ve özgürlükler için örgütlü mücadeleye! Türkiye’nin temel hak ve özgürlükler alanında son derece bozuk bir sicile sahip olduğu biliniyor. Bu gerçek, geçtiğimiz günlerde Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) ve İnsan...(daha)


05.02.2013

Emperyalist savaşa, kapitalist sömürüye, faşist baskı ve teröre karşı... / KB

Sınıfın devrimci baharına yürüyoruz! Emperyalist saldırganlığın tırmandığı, Kürt halkına dönük imha ve inkar politikalarının tam bir saldırı furyasına dönüştüğü, işçi sınıfının kalan kırıntı haklarını ortadan kaldırmayı...(daha)


05.02.2013

Sendika üye istatistikleri açıklandı, gasp tablosu netleşti… / KB

Hesaplaşma ve kavgayı yükseltme zamanı! Çalışma Bakanlığı işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin istatistikleri açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda çıkarılan “Sendikalar ve Toplu İş İlişkileri...(daha)


05.02.2013

Katliamcı devlet geleneğine devam! / KB

Geçtiğimiz hafta “Darbeleri Araştırma Komisyonu” tarafından İçişleri Bakanlığı’na sunulan belge ve raporlar bir kez daha sermaye devletinin katliamcı kimliğini açığa çıkardı. Komisyon böyle bir amaç taşımasa da, ortaya çıkan...(daha)


Toplam 1385 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Sonraki > Son >>