22.08.2010

"İyimserliğimin makul temelleri var" - Fidel Castro Ruz

Günler geçiyor. Biri diğerinin ardından, hızla geçip gidiyorlar. Kimileri giderek endişeleniyor. Bense sakinim. İşçilerimizle çalışmalarında ulaştıkları başarıları paylaşıyoruz, ablukaya ve yoğunlaşan ihtiyaçlarımıza rağmen. ...(daha)


07.08.2010

ABD Başkanı’na meydan okuma - Fidel Castro Ruz

105 gün önce meydana gelen petrol sızıntısı olayıyla ilgili bir kaç gün önce bazı gerçekler ortaya çıktı. Günümüzde petrol çıkartma teknolojisinin geldiği seviyeye güvenen Başkan Obama, ülkesini yabancı petrol kaynaklarının...(daha)


29.07.2010

Stratejik zafer - Fidel Castro

Birkaç gün içinde küçük bir isyancı ordusunun yokolmaya karşı verdiği mücadeleyi anlattığım kitap "Stratejik Zafer" yayınlanacak. Kitaba başlarken kitabın başlığıyla ilgili düşüncelerimi dile getirmeye çalıştım;...(daha)


07.07.2010

Olanaksız mutluluk – Fidel Castro

Yanılırsam dünyadaki en mutlu kişi olacağımı yazmıştım ama maalesef mutluluğum kısa sürdü. Dünya Kupası hala bitmedi. Finale kadar altı gün var. Yanki imparatorluğu ve faşist İsrail devleti ellerine gelen bu muhteşem fırsatı...(daha)


28.06.2010

Gerçekleri zamanında bilmek - Fidel Castro

Görüşlerimi dile getirdiğim her makalede esas amacım insanlığa doğru koşar adım ilerleyen felaketle ilgili olarak halkımızı haberdar etmektir. Bugün 26 gün öncesine göre daha sakinim. Olaylar yavaş yavaş gerçekleşmeye başladığı...(daha)


26.06.2010

Yanılmış olmayı o kadar çok isterdim ki - Fidel Castro

Yazdığım bu satırlar yarın yani 26 Haziran Cumartesi günü Granma'da yayınlandığından sadece 32 gün sonra imparatorluğa gösterdiğimiz onurlu direniş olan 26 Temmuz gününü kutlayacağız. İnsanlığın düşmanları her adımlarını ölçüp...(daha)


12.06.2010

Pusudaki tehlike - Fidel Castro

8 Haziran Salı günü görüşlerimi açıkladığım Felaketin Eşiğinde başlıklı makaleyi yazdıktan sonra akşam 18:30 sularında televizyonda Randy Alonso'nun moderatörlüğünü yaptığı Yuvarlak Masa programını izledim. O günkü programa...(daha)


09.06.2010

Felaketin eşiğinde – Fidel Castro Ruz

26 Mart gününden itibaren ne Obama ne de Güney Kore Cumhurbaşkanı Güney Kore donanmasının bayrak gemisi, ultra modern denizaltı avcısı Cheonan'a ne olduğunu tam olarak açıklayamadı. Cheonan, Kore Yarımadasının batısında iki ülke...(daha)


12.02.2010

Bolivarcı Devrim ve Karayipler - Fidel Castro

Gençlerin çoğu gibi tarihi severdim. Erkek çocuklara aşılandığı üzere savaşı da. Bana verilen bütün oyuncaklar birer silahtı. Küçüklüğümde hiç sinemaya götürülmediğim bir şehre gönderdiler beni. O zamanlar değil televizyon,...(daha)


26.01.2010

Biz doktor göndeririz, asker değil! - Fidel Castro Ruz

14 Ocak günkü yazımda kardeş ülke Haiti’yi yerle bir eden felaketten iki gün sonra şöyle demiştim: “Sağlık alanı başta olmak üzere bir çok alanda Haiti, küçük ve abluka altında bir ülke olmasına rağmen Küba’nın yardımını...(daha)


Toplam 35 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-20 21-30 31-35 Sonraki > Son >>