15.01.2013

Düzen siyasetinin sahte kutuplaşma çabaları devam ediyor! / KB

Eski Genelkurmay başkanlarından emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın geçtiğimiz hafta 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınması düzen cephesinde önemli bir gündem oldu. İ. Hakkı Karadayı da bu kapsamda daha önceki...(daha)


15.01.2013

Suriye halkının ekmeğini ve buğdayını çalan bir yağmacı! / KB

Sermaye iktidarı ülke topraklarını Suriye’ye yönelik saldırganlığın lojistik üssü ve cephe gerisi haline getirmiş bulunuyor. Özel eğitimli katillerden ve paralı askerlerden oluşan çeteler aracılığıyla sürdürülen bu vahşi...(daha)


15.01.2013

Sermaye devleti “açılım oyunlarını” sürdürüyor... / KB

Kürt halkının özgürlük ve eşitlik mücadelesini boğamayacaklar! İmralı’da gerçekleşen görüşmeler ve akabinde yapılan açıklamalarla “Kürt sorunu” burjuva siyaset gündeminde öne çıkan temel bir başlık oldu. Düzen partilerinden...(daha)


08.01.2013

Asgari ücrete komik zam! / KB

İnsanca yaşam için örgütlü mücadeleye! Yine bir asgari ücret belirleme süreci geride kaldı. Aslında sonucu önceden belli olan asgari ücret zam dönemleri bundan dolayı adeta bir komediye dönmektedir. İşçilerle alay edercesine...(daha)


08.01.2013

OECD raporunda öngörülen azgın sömürü! / KB

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) “2060’a Bakarken: Uzun Vadeli Küresel Büyüme Beklentileri Raporu” ile tüm dünya ülkelerinde 2011-2060 yılları arasında gerçekleşmesi öngörülen büyüme oranlarını açıkladı. Raporda...(daha)


08.01.2013

Batı Kürdistan halkı kazanımlarını çoğaltıyor! / KB

Batı Kürdistan Daimi Meclisi, Demokratik Özerklik Yasaları’nı çıkardı… Suriye’de emperyalistler arası hegemonya savaşında bir açmaz yaşanırken, bu süreçte 2012’nin kazananı kuşkusuz Batı Kürdistan’da özerk bir yönetim kuran...(daha)


31.12.2012

Geçmişten günümüze; Mısır’da kapitalizm ve sınıf mücadeleleri

Tutsak sınıf devrimcisi Zeynel Nihadioğlu'nun Mısır'da yaşanan gelişmeleri gündemine alan makalesini okurlarımızla paylaşıyoruz. II. Emperyalist paylaşım savaşı sonrasında dünya yeni bir sürece girdi. 1950’li 60’lı yıllarda ABD...(daha)


29.12.2012

Tekelci Alman devleti neo-nazilerle içiçe / Enternasyonal-Info

Yakın zamanda iç istihbarat teşkilatında neo-nazilere ilişkin önemli belgelerin imha edilmesi, Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı BND’nin Başkanı Heinz Fromm'un istifasına yol açmıştı. Neo-nazi cinayet örgütlerinden biri olan...(daha)


15.12.2012

Yeni YÖK Yasası’nı sokakta parçalamak için... / KB

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), bir süre önce YÖK Yasası’nda yapılması öngörülen değişiklikleri taslak haliyle açıkladı. “Demokrasi” ve “özgürlük” soslarına bulanarak piyasaya sürülen taslak üzerinden bir dizi toplantı vb....(daha)


15.12.2012

Suriye, Kürt sorunu ve tutumumuz... / Enternasyonal-Info

Sermaye devletinin Suriye Politikası tümden iflas etmiş bulunuyor. Deyim uygunsa tüm planları boşa çıkmış, hiçbir hesabı tutmamıştır. Dahası bir de yeni bir Kürt açmazının içerisine saplanıp kalmıştır. Sermaye devleti, ABD ve...(daha)


Toplam 1211 içerik. 31 - 40 arası sonuçlar gösteriliyor.