15.12.2012

Devrimci Kadın Kurultayı’na doğru... / Kurultay Hazırlık Komitesi

Eşitlik, özgürlük ve sosyalizm mücadelesini büyütelim! Günümüz kapitalist toplumunda kadınların karşı karşıya kaldığı çifte baskı, sömürü ve eşitsizlik, her geçen gün daha fazla büyümektedir. Kadın emeğinin hoyratça sömürüsü...(daha)


15.12.2012

Onlar insanın, emeğin ve umudun düşmanıdır! / KB

10 Aralık, yani Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edildiği günün yıldönümü Dünya İnsan Hakları Günü, 10-17 Aralık günleri de insan hakları haftası olarak bilinmektedir. Bildirgenin 3. maddesi,...(daha)


15.12.2012

BDP’li milletvekillerinin dokunmazlıkları kaldırılıyor, KCK operasyonları genişletiliyor... / KB

İmha ve inkara karşı Kürt halkıyla dayanışmaya! Kürt siyasi tutsaklarının açlık grevlerinin sonlanmasının ardından sermaye devletinden Kürt hareketini baskı altına almaya dönük hamleler peşpeşe geliyor. Açlık grevlerinin...(daha)


15.12.2012

NATO’nun kanlı Yugoslavya operasyonu... / KB

Yugoslavya, 2. Emperyalist Paylaşım Savaşı sırasında gerçekleşen halk devrimi öncesinde burjuva toprak sahipleri egemenliği altında sömürülen, Sırp gericiliğinin etkili olduğu bir halklar hapishanesiydi. Yugoslavya halkları uzun...(daha)


15.12.2012

Türkiye emperyalizmin savaş üssü haline getirilirken… / KB

Emperyalizmin taşeronluğuna ve savaş hazırlıklarına karşı birleşik-militan mücadeleye! Patriotların Türkiye’de konuşlandırılması için gerekli prosedür tamamlanmış görünüyor. Basına yansıyan bilgilere göre Ocak 2013’te...(daha)


08.12.2012

Mursi ve efendilerine karşı emekçiler ayakta / KB

Müslüman Kardeşler ve Selefiler tarafından oluşturulan Anayasa Hazırlık Komisyonu, günlerdir süren halk hareketinin protesto gösterileri altında alelacele anayasa taslağını hazırlayıp oylayarak Mursi’ye sundu. Mursi zaman...(daha)


08.12.2012

Tunus ve Mısır’ın kısa dersi: Parti, sınıf, devrim! / Enternasyonal-Info

Tüm bir Ortadoğu’yu bir anda yangın yerine çeviren ve etkileri hala devam eden emekçi halk isyanı, önce Tunus’ta patlak verdi. Tunus’u Mısır izledi. Tunus’ta işsiz bir gencin intiharı, Mısır’da 6 Nisan Hareketi yığınları sokağa...(daha)


08.12.2012

25. yıl etkinliğinin enerjisi ve gücüyle sınıfı örgütleme seferberliğine! / İstanbul BDSP

Komünist hareketin 25. yılı vesilesiyle 4 büyük kentte “Devrime hazırlanıyoruz!” şiarıyla düzenlediğimiz “işçilerin birliği halkların kardeşliği” etkinliğinin İstanbul ayağı 18 Kasım tarihinde gerçekleşti. Etkinlik, komünist...(daha)


08.12.2012

Kiğılı direnişi üzerine... / Küçükçekmece BDSP

20 Temmuz’da başlayan Kiğılı Direnişi 28 Kasım’da sona erdi. Belli açılardan diğer direnişlerden farklılaşan direnişin sınıf hareketi adına önemli deneyimler bıraktığını düşünüyoruz. Sürecin başından beri içinde olduğumuz ölçüde...(daha)


08.12.2012

“Özel” kontra örgüt: SADAT / KB

“Özgür” Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı güçlere Türkiye’de silahlı eğitim verildiği artık biliniyor. Sermaye basınında bile bu konuda onlarca haber yayınlandı. Bu haberlerde ismi en fazla öne çıkan, bir askeri özel şirket olan ve...(daha)


Toplam 1211 içerik. 41 - 50 arası sonuçlar gösteriliyor.