08.12.2012

Sermaye devletinin uşaklığı Kore Savaşı’ndan bugüne sürüyor! / KB

Kapitalist sistemin yapısal iç çelişkileri, ekonomik bunalımı, baskıcı faşist rejimleri ve üretici güçlerin topyekun yıkımını hedefleyen dünya savaşını doğurdu. Milyonlarca işçi ve emekçinin katledildiği savaşta kapitalist...(daha)


08.12.2012

Dünden bugüne... / KB

Türk sermaye devletiyle NATO’nun kirli ilişkisi Türkiye-NATO ilişkisi, sermaye devletinin emperyalist-kapitalist dünyayla bütünleşme sürecinde önemli bir dönemeci işaret eder. Emperyalist-kapitalist sistemin girmiş...(daha)


08.12.2012

NATO’nun hedefinde bölge halklarının geleceği var... / KB

Emperyalist savaş ve saldırı örgütü NATO’ya geçit vermeyelim! Kamuoyuna Türk sermaye devletinin talebi olarak sunulan, fakat gerçekte bir NATO planı olarak icra edilen Patriot füzelerinin Suriye sınırına konuşlandırılması...(daha)


19.11.2012

Sınıfsal öfke ve kinin birikimi: Enerji sıkışması / Volkan Yaraşır

İşçi direnişleri ve eylemlerinin karakteri ve özellikleri Kapitalizmin yapısal krizi, küresel düzeyde sınıfsal antagonizmayı şiddetlendirdi. Özellikle kıta Avrupa’sı başta olmak üzere dünyanın birçok coğrafyasında büyük sınıf...(daha)


17.11.2012

Suriye’ye yönelik gerici ablukaya karşı anti-emperyalist mücadeleyi yükseltelim! / KB

Suriye’ye yönelik saldırganlık tüm Ortadoğu’yu tehdit eden bir savaş atmosferi yaratmış durumda. Suriye üzerindeki emperyalist gerici kuşatma, “muhalifler”e yeniden biçim verilmesi girişimlerini de içine alan yeni saldırı...(daha)


17.11.2012

İzmir İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği Gecesi üzerine... / Ege’den sınıf devrimcileri

Aslolan: “Her alanda devrime hazırlanalım” çağrısına yanıt olmaktır! Geçen hafta gerçekleşen işçilerin birliği halkların kardeşliği etkinliği sınıf devrimcilerinin İzmir’de son yıllarda gerçekleştirdiği en başarılı...(daha)


17.11.2012

Katledilişinin 3. yıldönümünde komünist işçi Alaattin Karadağ’ın devrimci anısına... / D. Çağlar

25. yılda “parti, sınıf, devrim” davası şimdi daha güçlü! 19 Kasım 2009’da İstanbul’un işçi semtlerinden Esenyurt’ta polisle girdiği çatışmada şehit düşen TKİP militanı Alaattin Karadağ’ın katledilişinin 3....(daha)


17.11.2012

HDK 2. Genel Kurulu üzerine / H. Yağmur

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) 1. Olağan Genel Kurulu 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilmişti. 15-16 Ekim 2011’de yapılan kuruluş kongresinin ardından gerçekleşen bu ilk genel kurula parti kuruluş çalışması kararı...(daha)


17.11.2012

Açlık grevindeki tutsaklar ölüm sınırında!.. / KB

Talepler derhal kabul edilsin! Açlık grevi 9. haftayı geride bırakıyor. Tutsakların durumu ise günden güne daha da kritik bir hal alıyor. Ancak hükümet cephesinden hakaret ve karalama dışında bir yanıt almak mümkün değil....(daha)


17.11.2012

Büyük metal hareketliliği ve Renault deneyimi / KB

Metal işçileri 1998’deki o büyük patlamanın ardından bir kez daha Türk Metal çetesine karşı ayağa kalktılar. Birçok fabrikada işçiler Türk Metal’in hazırladığı taslağa karşı öfkelerini çeşitli biçimlerde ortaya koydular. Öfke...(daha)


Toplam 1211 içerik. 51 - 60 arası sonuçlar gösteriliyor.