07.02.2013

Suriye'de tahminler tutmadı

Uluslararası toplum Suriye sorununda ortak bir tutum sergileyemiyor. Suriye’deki kriz yakın bir zamanda çözülecek gibi de gözükmüyor. Siyasi gözlemciler Suriye'de Esad rejiminin kısa sürede yıkılacağı tahmininde bulunmuştu. Oysa...(daha)


06.02.2013

Belayid suikastı muhalifleri sokağa döktü

Tunus'ta önde gelen solcu muhalif liderlerden Şükrü Belayid'in öldürülmesi üzerine patlak veren protestolar polisin bastırma çabalarına rağmen yayılıyor. Belayid'in liderleri arasında arasında olduğu Halk Cephesi ile başka üç...(daha)


05.02.2013

İsrail 5 Filistinliyi daha gözaltına aldı

İsrail, iki Hamas yöneticisinin de aralarında bulunduğu beş Filistinliyi gözaltına aldı İsrail ordusu, aralarında iki Hamas yöneticisinin de bulunduğu beş Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail askerleri Batı Şeria'nın El-Halil,...(daha)


04.02.2013

Kanal kentleri sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağını boşa düşürüyor

Müslüman Kardeşler’e (İhvan) mensup olan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kanal kentlerinde (Port Said, İsmailiye, Süveyş) bir aylık süreyle sıkıyönetim ilan ederek, kitle hareketini zor yoluyla bastırmayı denedi. Ancak...(daha)


03.02.2013

İsrail'de hükümet kurma görevi Netanyahu'da

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres geçen ay yapılan seçimlerin ardından hükümeti kurma görevini Başbakan Benyamin Netanyahu'ya verdi.Çoğunluğu elinde bulundurmayan Likud-Beitenu ittifakının başında olan Netanyahu, geniş tabanlı...(daha)


03.02.2013

Kerkük'te saldırı: 30 ölü

Irak'ın kuzeyinde bulunan Kerkük şehrinde bu sabah düzenlenen bombalı saldırıda 30 kişinin öldüğü bildirildi. Sabah saatlerinden Kerkük Emniyet Müdürülüğü'nü hedef alan intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 30 kişinin...(daha)


02.02.2013

Mısırlı emekçiler "devrim devam etmeli" diyor!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda çatışmalar! Mısır'da Hüsnü Mübarek diktatörünün devrilmesi ile sonuçlanan halk ayaklanmasının ikinci yılında yeniden Tahrir Meydanı'nı dolduran emekçiler, bu kez Mursi'ye ve İhvan'a karşı seslerini...(daha)


01.02.2013

İsrail gaz maskesi dağıtıyor

(01.02.13) - İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan bir askeri araştırma merkezini vurmasının ardından İran ve Suriye'den “misilleme” yönünde açıklamalar yapılmıştı. Bunun üzerine İsrail, bir süredir ara verdiği,...(daha)


31.01.2013

Rusya: İsrail'in Suriye'ye 'saldırısı' kabul edilemez

Rusya, İsrail'in yaptığı iddia edilen Suriye'ye yönelik hava saldırısının Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin ihlali anlamına geleceğini ve kabul edilemez olduğunu ifade etti. Moskova, saldırıdan derin kaygı duyduğunu...(daha)


31.01.2013

Suriye’ye yönelik savaş hazırlıkları sürüyor

Suriye’ye müdahale konusunda bugüne kadar elini ağırdan alan emperyalistler, savaş kışkırtıcılığına devam ediyorlar. Suriye’ye ve ardından İran’a karşı girişebilecekleri olası bir saldırı için hazırlanan emperyalistler, bölgeyi...(daha)


Toplam 3930 içerik. 11 - 20 arası sonuçlar gösteriliyor.