22.01.2013

Filistin'in yaşayan efsanesi Leyla Halid: Suriye ordusunun ve halkının yanındayız!

Sosyalist Yeniden Kuruluş’un düzenlediği “Ortadoğu’da Dönüşüm Dinamikleri” panelde konuşmak üzere Türkiye’ye gelen Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Merkez Komite üyesi Leyla Halid, Ortadoğu coğrafyasındaki emperyalist...(daha)


21.01.2013

Resulayn (Sere Kaniye) şehrine yönelik terörist saldırıya ilişkin açıklama

Suriye'nin kuzeyindeki Resulayn / Sere Kaniye'de halkımız Suriye içinden ve dışından 16 Ocak 2013'ten beri daha da şiddetlenen şüpheli silahlı saldırılara zaman zaman maruz kalmaktadır. Buna Suriye'nin bu parçasının demografik...(daha)


20.01.2013

Suriye ordusu Girzîro’yu bombaladı

Suriye Ordusu, Batı Kürdistan Halk Savunma Birlikleri (YPG) kuşatması altında bulunan Girzîro köyü bölgesini helikopterlerle bombaladı. Bombardıman ardından yer yer çatışmaların yaşandığı bölgedeki rejim ordusu taburundan...(daha)


19.01.2013

Batı Kürdistan'da çatışmalar şiddetleniyor

(19.01.13) - Sermaye devletinin Kürt halkını hedef alan saldırgan politikaları kesintisiz devam ediyor. Bir taraftan “Ada görüşmeleri” ile Kürt halkını oyalamayı ve Kürt hareketini tasfiye etmeyi amaçlayan sermaye devleti öte...(daha)


17.01.2013

Rasulayn'da sert çatışmalar

Rasulayn'da karşılıklı ateşkeşe rağmen çatışmalar yeniden başladı. Yerel kaynaklara göre; Kürt grupların denetimindeki kente İdlib kentinden gelen ve Türkiye'nin desteklediği belirtilen Ehfad Elresûl taburuna bağlı silahlı...(daha)


14.01.2013

Mübarek yeniden yargılanacak

Mısır'da temyiz mahkemesi Eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in müebbet hapis cezasıyla ilgili temyiz başvurusunu kabul etti. Devrik lider ülkesinde yüzlerce sivilin öldürülmesinden sorumlu tutuluyordu. Mübarek yargılaması...(daha)


13.01.2013

Fotoğraflarla Filistin'de Aralık Ayı – Electronic İntifada

Filistinliler 2012 yılını gündemin en tepesinde olan siyasi tutsaklarla kapattı, tarihi açlık grevleriyle geçen bir yılın ardından bu mesele yeniden önem kazandı. 18 Aralık'ta İsrail kuvvetleri uzun süredir açlık grevinde olan...(daha)


13.01.2013

İbrahim Abdallah serbest bırakılıyor

(13.01.13) - Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin ve Lübnan Silahlı Devrimci Güçleri örgütünün militanı George İbrahim Abdallah'ın Fransa zindanlarında 28 yıllık esaretten sonra yarın (14 Ocak Pazartesi) Lübnan'a sınır dışı...(daha)


10.01.2013

Şam’dan Ankara’ya suçlama

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Halep kentinde yağmacılık yapan isyancıların Türkiye tarafından doğrudan desteklendiğini bildirdi. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’a gönderilen mektupta Halep’te binlerce fabrikanın yağmalandığını...(daha)


09.01.2013

Kahire'de Fetih ve Hamas görüşmesi

Filistin'in iki büyük siyasi partisi arasındaki uzlaşma arayışları bugün Kahire'de devam ediyor. Gazze Şeridi'ni kontrol eden Hamas hareketinin lideri Halid Meşal, Batı Şeria'ya ve Filistin Özerk Yönetimi'ne hakim olan Fetih...(daha)


Toplam 3930 içerik. 31 - 40 arası sonuçlar gösteriliyor.