< Bahreyn’de sürekli eylem…
15.02.2013 - 16:59

İsrail'den gerçek mermili müdahale: 200 yaralı


İsrail askerlerinin, mahkumlara destek vermek için gösteri yapan Filistinlilere müdahalesi sonucu çıkan olaylarda 200'den fazla kişi yaralandı

Filistin'in Ramallah kentinde, Filistinli mahkumlara destek vermek için Ofer cezaevi önünde cuma namazı kılmak isteyen bir grup Filistinliye müdahale eden İsrail askerleri gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandı. Çıkan çatışmada, 2'si ağır yaklaşık 200 Filistinli ve 8 İsrail askeri yaralandı.

Batı Şeria'da ayrım duvarı ve Yahudi yerleşimiyle mücadele eden Halk Komitesi ve Filistinli grupların ''Sessizliği bozma Cuma''sı davetiyle Ofer cezaevi önünde toplanan Filistinliler cuma namazı kıldı.

Cuma namazının ardından gösteri düzenleyen Filistinlilere İsrail askerlerinin göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle müdahale etmesi üzerine çıkan çatışmada 200 Filistinli ve 8 İsrail askeri yaralandı.

Açılan ateşte yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, göz yaşartıcı bombadan etkilenen ve plastik kurşunla yaralanan 200 kişi çatışma alanında tedavi edildi.

Görgü tanıkları, 2 basın mensubunun da gösterilerde kullanılan plastik mermiyle yaralandığını ifade etti.

Dünya Bülteni / 15.02.13


Üste