10.11.2012

Efkan Şeşen: Bu etkinlikte ben de savaşa, sömürü ve şovenizme karşı olan bir müzisyen olarak şarkılarımla yer almaktan mutlu olacağım!

- Siz emekten yana saf tutan bir sanatçı gözüyle gelinen durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? - Evet, sorunuzu bir sanatçı gözüyle yanıtlarsam, ben ve benim gibi yüzünü halkına dönmüş ondan beslenip ona veren, eser üretenlerin...(daha)


31.10.2012

İstanbul Etkinlik Hazırlık Komitesi Sözcüsü ile konuştuk...

“Etkinlikler aracılığıyla işçi sınıfını yeni Ekimler yaratma mücadelesine çağıracağız!” - İzmir, Ankara ve İstanbul’da “İşçilerin birliği halkların kardeşliği” şiarıyla düzenlenen etkinlikler 3, 11 ve 18 Kasım tarihlerinde...(daha)


26.09.2012

Ümit Altıntaş’ın annesi Songül anayla konuştuk...

“İnançlarını, düşüncelerini duvar yaptılar!” Sermaye devletinin hücre tipi cezaevi saldırısının bir provası olarak 1999’un 26 Eylülü’nde gerçekleştirdiği Ulucanlar Katliamı’nda, 10 devrimci tutsak yiğitce çarpışarak şehit...(daha)


22.09.2012

Artan polis cinayetleri ve “İmdat Polis hattı” üzerine ÇHD İstanbul Şube Başkanı Taylan Tanay ile konuştuk...

“Polis terörünün tarihi devletin tarihidir!” - Bugün katıksız bir polis rejiminde yaşıyor, her gün yeni bir örnek ile karşılaşıyoruz. Değişik biçimlerde ortaya çıkan örnekler üzerinden içinde yaşadığımız durumu nasıl...(daha)


13.03.2012

Oda TV davasından tahliye olan Coşkun Musluk anlatıyor...

Oda TV davasında dün tahliye olan Oda TV yazarı Coşkun Musluk ile tahliyeleri, dava sürecini, operasyonları ve güncel yaşamını konuştuk. Musluk, “Ülkenin, gerçeklerin onurunu çiğnetmek hapis yatmaktan daha kötü” diyerek bir sene...(daha)


12.03.2012

“Savaş Türkiye’nin yüreğinde patlayabilir”

Bilgi Ekonomisi uzmanı Dr. Özgür Uçkan'a göre İran ve Suriye, ABD’nin elinden koparmak ve rakiplerine karşı kullanmak için Kürtleri desteklerse Türkiye'nin bu konuda hiçbir yaptırımı olamayacak. Türkiye, Wikileaks’in...(daha)


20.12.2011

Tekirdağ 2 Nolu’da yazar Güneş’e işkence

Devrimci Karargah örgütü üyesi iddiasıyla 12 Aralık’ta tutuklanan Türkiye Gerçeği yazarı Mehmet Güneş’in, Tekirdağ 2 Nolu Cezaevi’nde işkence ve baskılara maruz kaldığı ortaya çıktı. Yaşadıklarını avukatına anlatan Güneş, can...(daha)


07.10.2011

Kriz, kapitalizmin doğasında - Röportaj

Dizimizin İkinci gününde Prof. Dr. Korkut Boratav ile kapitalizmin krizinin dünü, bugünü ve geleceği üzerine konuştuk.Küresel kapitalist sistemin gittikçe sıklaşan krizlerinin içinde yeni bir sürece daha girdik. Siz içinde...(daha)


30.09.2011

Yazar ve akademisyenlerle “Füze Kalkanı” üzerine...

“Füze Kalkanı” emperyalizmin savaş ve saldırı projesi (30.09.11) - Akademisyen ve yazarlar Malatya Kürecik'e kurulacak füze kalkanı projesini değerlendirdi. Bu projenin başta ABD olmak üzere emperyalizmin çıkarlarına hizmet...(daha)


23.09.2011

Ulucanlar’da katledilen Habip Gül ve Ümit Altıntaş’ın avukatı İbrahim Ergün’le konuştuk...

“Profesyonel bir kıyım, ölümüne bir direniş” - Ulucanlar katliamına yakından tanık olan biri olarak katliama giden süreci anlatabilir misiniz? Cezaevinde yaşanan ve yaşamsal sorunları çözmemekte direnen idareye karşı...(daha)


Toplam 28 içerik. 1 - 10 arası sonuçlar gösteriliyor.
<< İlk < Önceki 1-10 11-20 21-28 Sonraki > Son >>