< Vatan önünde polis terörü
20.02.2013 - 13:50

Trakya BDSP'den basın toplantısı


(20.02.13) - Trakya’da BDSP’lilere dönük baskı ve polis tacizi ile ilgili olarak bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısı saat 13.00’te Eğitim Sen Çorlu Temsilciliği'nde gerçekleştirildi.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu tarafından yapılan açıklamada devlet terörünün yaygınlaştığına ve olağan hale getirildiğine vurgu yapıldı. Sinop ve Samsun’daki saldırgan faşist güruhun iplerinin sermayenin elinde olduğu belirtildi. KESK üyesi kamu emekçilerine ve ÇHD’li avukatlara dönük saldırganlığın aslında tüm toplumsal muhalefeti hedeflediği belirtilen açıklamada, Çorlu Sağlık Mahallesi'nde ikamet eden Murat Bal ve arkadaşlarına dönük kesintisiz polis tacizi ve baskının devlet merkezli genel bir saldırının parçası olduğu vurgulandı. Son olarak da işçi sınıfı ve emekçilerin kızıl bayrağının Trakya semalarında dalgalanmaya devam edeceği belirtildi.

Ardından söz Murat Bal’a verildi. Bal, sürekli olarak ailesinin polis tarafından aranıp taciz edildiğini, Çorlu'da sıklıkla kimlik kontrolüne maruz kaldığını anlattı. Son olarak da Connect marka beyaz bir sivil polis otosunun mahalleyi gezerek kendileriyle ilgili şaibe yaratmaya çalıştığını, mahallelinin korkutulduğunu ve kendisinin mahalle emekçilerinden tecrit edilmeye çalışıldığını anlattı.

Konuyla ilgiliolarak savcılığa suç duyurusunda bulunulacağının belirtildiği açıklamaya ESP de destek verdi.

Kızıl Bayrak / Trakya


Üste